Презентација јубиларног десетог издања „Европског дневника“ за ученике и професоре средњих школа у Кикинди одржана је  у Народној  библиотеци „Јован Поповић“. Учествовали су ученици и професори из Техничке школе и гиманазије „Душан Васиљев“.

Делегација Европске уније у Републици Србији расписала је десети јубиларни наградни конкурс „Европски дневник“. Позив је отворен за све средње школе у Србији до 31. јануара 2020. године

ОВОГОДИШЊЕ ТЕМЕ КОНКУРСА СУ:

•ЕУ и Србија

•ЕУ у твом свакодневном животу

•Митови о ЕУ

•Људска права

•Животна средина и климатске промене

•Превенција насиља

•Европа – уједињени у разноликости.

Радови могу бити индивидуални или тимски, у следећим категоријама:

1. Фото-радови (индивидуални);

2. Предлог дизајна издања Дневника 2020/2021 – предње и задње корице и дизајн прве странице свих 10 поглавља овогодишњег издања (тимски);

3. Видео-формати – дужине до три минута (тимски);

4. Стрип/карикатура – формат Б2 (индивидуални);

5. Мултимедијални формат – израда интернет странице или мобилне апликације (тимски)

Најбољих 15 радова (по три у свакој категорији) биће награђено седмодневним путовањем у три земље Европске уније – Италију, Мађарску и Аустрију.

Публикацију „Европски Дневник 2019-2020” и додатне информације о актуелном конкурсу можете погледати на сајту: www.evropskidnevnik.rs

Помоћ увек можете потражити и у библиотеци.

Срећно!