На иницијативу заменице градоначелника Дијане Јакшић – Киурски, Милене Живков, чланице ГВ за културу и образовање, као и председника МЗ Башаид, Бојана Микалачког, огранак Народне библиотеке „Јован Поповић“ у Башаиду пресељен је у нови, бољи и лепши простор. Наиме, огранак у Башаиду је из просторије на спрату, премештен у призмеље исте зграде у центру села тј. У приземље Дома културе. Нови простор је модернији и приступачнији свим мештанима Башаида, посебно за децу млађег узраста, старије и особе којима из различитих разлога степенице представљају препреку.

Библиотека у Башаиду није само добила простор у приземљу већ је добила потпуно реновиране три просторије. Све је усклађено са условима и стандардима које је прописала Република Србија  за јавне библиотеке. Овај огранак јесте прави пример да је библиотека у селу информационо- културни центар.. За неопходне радове је издвојено пола милиона динара, а новац су обезбедили Народна библиотека „Јован Поповић“ и МЗ Башаид.