У Народној библиотеци "Јован Поповић" представили смо роман Оливере Скоко „Магареће уши“. На промоцији је поред ауторке говорила Јелена Перц Ђорђевић. Модератор вечери је била Дуња Бркин Трифуновић. Нови књига „Магареће уши“, зрењанинске списатељице чији је претходни роман „Корчулански ђир“ постигао изванредан успех, приповеда две испреплетене приче о женама и написана је "у две руке".

Исприповедан као комбинација фикције и документа, овај текст који се игра стварношћу и њеном сенком напослетку окончава снагом. Наизменично нижу се поглавља, једно је у својој свесци писала мајка желећи да међу корицама сачува што више детаља из живота који је на заласку, следеће је писала ћерка, проналазећи оне личне и породичне, мање видљиве, а драгоцене споне са мајчиним запажањима.

Оливера Скоко је списатељица, историчарка уметности и кустоскиња Народног музеја Зрењанин. Поред овог романа, објавила је и „Корчулански ђир“ и „Пераст-Амстердам“.