Павле Алексић је лауреат књижевне награде „Ђура Ђуканов”

Жири у саставу Огњенка Лакићевић, Угљеша Шајтинац и Младен Весковић донео је одлуку да књижевну награду „Ђура Ђуканов” коју додељује Народна библиотека „Јован Поповић” из Кикинде добије Павле Алексић за збирку прича „Тамо је море”. Награда се додељује за рукопис необјављене књиге прича аутора млађег од тридесет година.

Збирка „Тамо је море” предстаља суму открића младог приповедачa који се и дословце креће мапама Новог света, уз повремене повратке у онај Стари.

(више…)

By |2022-03-18T12:55:33+01:00септембар 21st, 2020|Uncategorised|Коментари су искључени на Павле Алексић је лауреат књижевне награде „Ђура Ђуканов”

Манифестација „Дани лудаје“

У оквиру манифестације „Дани лудаје“ у нашој библиотеци уприличена је додела награда ауторима најбољих ликовних и видео радова. Укупно је додељено петнаест равноправних награда. У категорији ликовних радова награђено је десет радова, а у категорији видео презентација пет радова. Сви награђени радови представљају висок степен креативности и одговорили су на тему конкурса „Лудаја“.

Због тренутне епидемиолошке ситуације ове године изостали су  традиционални литерарни конкурс и изложба ликовних радова.

By |2022-03-18T12:52:32+01:00септембар 21st, 2020|Uncategorised|Коментари су искључени на Манифестација „Дани лудаје“