Befejeződott a magyar nyelv tanfolyam

Két és fél hónap elteltével, véget ért az ingyenes magyar (alap szintű) nyelv tanfolyam, amit a „Jovan Popović” Népkönyvtár szervezett. A jelentkezők elsajátították a magyar nyelvtan és helyesírás alapjait illetve „megszólaltak” magyar nyelven. A magyar nyelv a finnugor nyelvcsoportba tartozik és ezért bonyolultnak tűnik. A jelentkezők elsajátították e nyelv első akadályait. A Könyvtár Gyermek részlege és a képeskönyvek haszálata nagy segítséget nyújtott az olvasás és írás gyakorlásában. A tanfolyamot Ember Krisztina mester könyvtáros vezette. A tanfolyam iránti érdeklődés egyre nagyobb így szeptembertől újra indítjuk a következő csoportokat. Alap és haladó szinten.

By |2022-02-08T21:57:18+01:00јун 10th, 2019|MAGYAR|0 Comments

Завршен курс мађарског језика

После два и по месеца успешно је завршен бесплатан курс мађарског језика(основни ниво), који је организовала Народна библиотека „Јован Поповић“. Полазници су научили основе граматике и правописа мађарског језика и проговорили прве речи на мађарском. Мађарски језик припада угро-финској групи језика и као такав веома је захтеван.  Наши корисници савладали су прву препреку у учењу овог језика. Дечји фонд књига на мађарском наше библиотеке био је од велике користи полазницима у вежбању читања и писања. Курс је водила Кристина Ембер, мастер библиотекар. Велико интересовање за овакав вид активности и едукације не престаје и због тога следећа група(основни ниво) креће у септембру.

(више…)

By |2022-02-08T21:57:18+01:00јун 10th, 2019|Uncategorised|0 Comments

Јавна презентација награђених радова

Полазници Регионалног центра за таленте „Душан Васиљев“  освојили су шест  нагарада на Републичком такмичењу за талентоване ученике средњих школа у Панчеву.  Награђени ученици презентовали су своје радове у Нaродној библиотеци „Јован Поповић“. Таленат, ентузијазам и посвећени ментори јесте рецепт за успех. Регионални центар за таленте је у октобру уписао 150 полазника из девет научних области. Рад Центра се заснива да ученици изразе своје интересовање да раде научно-истраживачке радове, а ментори их усмеравају.

(више…)

By |2022-02-08T21:57:19+01:00јун 10th, 2019|Uncategorised|0 Comments